%10-20 İndirim

Hakkında

Lomography de Nedir?

Uluslararası Lomography Topluluğu, deneysel ve yaratıcı fotoğrafçılığa odaklı, global olarak aktif bir organizasyondur. Dünya çapında bir milyonu aşkın üyesiyle, Lomography konsepti, interaktif, canlı, ve çılgın bir yaşam tarzını kapsar.

Lomography 1990'ların başında inanç dolu bir karşılaşmayla başladı. Bir grup Viyana'lı öğrenci gizemli bir Rus makinesi olan Lomo Kompakt Automat'la karşılaştı. Düşünmeden kalçadan, ara sıra da vizörden bakarak çektikleri fotoğrafların göz alıcı sonuçları karşısında çok şaşırdılar. Fotoğrafları; canlı renklerde, derin saturasyonlu ve vinyetli, dolayısıyla daha önce hiç karşılaşmadıkları şekildeydi. Eve döndüklerinde, şu an Lomography olarak bilinen sanatsal ve deneysel fotoğrafçılık tarzını yakalamak için arkadaşları da kendi Lomo LC-A'larını istediler!

Bu fantastik minik fotoğraf makinesinin dünya çapındaki dağıtıcısı ile bir kontrat yapabilmek için St. Petersburg'a uçtular ve voila – Uluslararası Lomography Topluluğu böylece doğdu. Kısa zaman içinde 10 Altın Kural bu analog akıma rehber olmak üzere belirlendi, bunu da sergiler, dünya kongreleri, partiler, ortaklıklar ve etkinlikler izledi. Sonrasında herkese geleceğin analog olduğunu bir kez daha kanıtlamak için, 2011 yılında Analog Geleceğin 10 Kehanet'ini yayınlandı. 2011 yılı sonlarında ise Lomography Türkiye pazara girdi ve Türkiye'nin ilk Lomography mağazası 2012 Mart ayında açıldı.

10 Altın Kural

Foto Galeri

Harita