İnternet Şubesi Hesaplama Aracı İletişim Formu Hemen Başvur
file

Aikimode

İl:İstanbul (Asya)

Adres:Barbaros Mah. Evren Cad. No.68/A Ataşehir

Telefon: (532) 608 45 60

Web Adresi: www.aikimode.com

İndirim: %10-40

 

Hakkında

Aikimode Aiki Akademi 2007 yılından itibaren yetişkinler(12+) ve 4-12 yaş çocuklar için aikido eğitimleri vermektedir. Saygı ve sevgi ilkeleri temel alınarak savaş ve sanat kavramları Budo (Savaş Sanatları) disiplinleri çerçevesinde öğretilmektedir. Öğrencinin savaşçı ve sanatkâr olabilme çizgisinde istikrarlı ve ahlaklı bir yol izlenmesi hedeftir.

Aikimode Aiki Akademi Türkiye'nin ve Avrupa'nın en büyük ve en kaliteli Aikido Okullarından biridir. Akademi'de Aikidoya yeni başlamak isteyen öğrenciler için özel bir görüşme ve ön çalışma yapılır. Bu esnada katılımcılara aikido ve aikimode aiki akademi hakkında bilgi verilir. Katılımcılar merak ettikleri soruları bu esnada Sensei'ye (Eğitmen'e) sorabilirler. Bu görüşme öğrencilerin eğitmeni tanıması ve eğitmeninde onları tanıması açısından önemlidir.

Oğuzhan Ulvi Başkurt Sensei

(Aikido 5.Dan, Iaido 2.Dan, Kendo 2.Dan, Jodo 2.Dan)

Oğuzhan Ulvi Başkurt; Sensei, Aikimode Aiki Akademi Kurucusu ve Baş Eğitmeni, Aikido 5. Dan.

1981 yılında İstanbul'da doğdu. İstanbul Teknik Üniversitesi Gemi İnşaatı ve Deniz Yapıları Mühendisliği Bölümü'nden mezun oldu. Işık Üniversitesi'nde işletme yüksek lisansı (MBA) yaptı.

Kenji Kumagai Shihan (7.Dan) tarafından onaylanan Yudansha sınavlarını başarıyla vererek, derecelerini Tokyo'daki Aikikai Foundation Aikido World Headquarters'dan (Dünya Aikido Merkezi) aldı. 2014 yılı itibari ile Aikido'dan sorumlu Federasyon tarafından 5.Dan derecesine terfi ettirilmiştir. Oğuzhan Başkurt Sensei 5.Dan (5. derece siyah kuşak) derecesine sahip Türkiye'deki en genç Aikidokalardandır. Aynı zamanda federasyondan 3. Kademe (Kıdemli Antrenör) diploması sahibidir.

2007 yılında Aikido ve Budo (savaş disiplinleri) okulu Aikimode Aiki Akademi'yi kurdu. 2007 yılından bu yana Aikimode Aiki Akademi bünyesinde vermiş olduğu tüm eğitimleri 2009 yılında 4. Levent'teki Aikimode Aiki Akademi merkezinin kurulması ile tek çatı altında topladı.
Yetişkinlerde 20.000 ve çocuklarda 10.000 saat ile toplamda 30.000 saat eğitim verme süresini aşan Oğuzhan Başkurt Sensei, alanında en tecrübeli senseiler arasında yer almaktadır.

Iaido, Kenjutsu, Jojutsu-Jodo, Tantojutsu ve Kendo konularında kendini geliştiren Oğuzhan Başkurt Sensei, bu konuda Avrupa'nın ve Dünya'nın önde gelen eğitimcileri ile çalışmaktadır. Kendisi şu an İaido 2.Dan, Kendo 2.Dan ve Jodo 2.Dan derecesine sahiptir. Türkiye'de aikido, iaido, jodo ve kendo olmak üzere 4 japon savaş disiplininde siyah kuşak derecesine sahip olan (Dan derecesi) ilk ve tek kişidir. Aynı zamanda Jodo Milli Takım üyesidir.

Oğuzhan Başkurt Sensei kurucusu olduğu İTÜ Aikido Kulübü'nün bir dönem onursal başkanlığını yapmasının yanında internetin prestijli eğitim sitesi ”UzmanTV” nin ve Cevap TV'nin Aikido uzmanıdır. Girişimcilik ve savaş sanatları yaklaşımları üzerine eğitimler vermekte ve de girişimci olmak isteyen kişilerin katıldığı özel programlarda mentorluk yapmaktadır.

Oğuzhan Başkurt Senesei alanında öncü şirketlere vizyon eğitimleri, toplantı konuşmacılığı, motivasyon ve uyum eğitimlerini vermektedir. Turkcell, Aksigorta, Roche, Roche Diagnostic, Bilim İlaç, Daikin, Türk-Telekom, Phlips, Mey, JCB İş makinaları (STFA),Girişim Savaşçıları, FX World İstanbul, Glaxo Smith Kline, Amgen-Mustafa Nevzat, İPYD (İstanbul Proje Yönetim Derneği), Invitel International, Dechatlon, Netbook Media eğitim verilen firmalardandır.

Oğuzhan Başkurt Sensei 2014 Ekim itibari ile Hava Harp Okulu'nun Savaş Sanatları Danışmanı ve Aikido eğitmenliği görevinde bulunmaktadır.

Adres bilgisi için tıklayın.