ARA
Sayfayı Kaydırın

Pokemon GO Çılgınlığı Tüm Dünyayı Sarıyor

Pokemon efsanesi oyun kartları, tasolar ve gameboy oyunlarından sonra artırılmış gerçeklik dünyasına da ilk adımı attı. İlk olarak Avustralya ve Amerika’da yayınlanan Pokemon GO kısa sürede, henüz piyasaya çıkmadığı Türkiye gibi ülkelerde dahi, büyük bir oyuncu kitlesine ulaştı.

Nasıl oynanıyor?

Pokemon GO oyununu akıllı telefonunuza indirip bir hesap oluşturduktan sonra hemen oynamaya başlayabilirsiniz! Siz yaşadığınız şehirde gezip bir sürü Pokemon yakalarken seviyeniz yükselecek ve Pokemonlarınız gelişerek güçlenecek. PokeStop olarak belirlenen noktalarda hediyeler kazanarak çantanızın sürekli dolu olduğundan emin olmayı unutmayın!

Gizli bir sağlık uygulaması

Pek çok kullanıcı Pokemon GO’nun gizliden gizliye kullanıcılarının sağlığına faydalı bir uygulama olduğundan bahsediyor. Oyunda Pokemonları yakalayabilmek için farklı noktalara yürümeniz ve buralarda Pokemon radarınızı kullanarak bu küçük canavarları bulmanız gerekiyor. Dolayısıyla belki de hiç olmadığı kadar yürümek, hatta koşmak zorunda kalacak, hem kendinizi oyunun tam içinde hissedecek hem de bol bol hareket ederek sağlıklı bir aktivitede bulunacaksınız.

Aman çevreye dikkat!


Tabi kendinizi Pokemon GO’nun büyüsüne kaptırıp çevrenizde olup bitenleri gözden kaçırmayın. Her ne kadar oyun sanal gerçeklikte yaşansa da etrafınızda hâlâ araçlar ve insanlar var. Büyük bir Pokemon ustası olmak için uğraşırken hem kendi güvenliğiniz hem de çevredekilerin huzuru için dikkatli olmakta faya var.