ARA
Sayfayı Kaydırın

Kısa Filmlerde Doğa

İnsanoğlunun bir bölümü hiç durmadan ona zarar veredursun, bir bölümü de yok olmasına farkındalık yaratmak için farklı alanlarda çalışmalar yapmaya devam ediyor. Odağına doğayı yerleştirmiş, çeşitli festivallerde ödüller almış kısa filmleri sizler için listeledik.

1. Wrapped


100’ün üzerinde festival gösterimine erişen ve pek çok ödül alan Wrapped, doğanın, insan yapımı devasa yapıları dahi nasıl kendi parçası haline getirebileceğini özel efektlerle anlatıyor.

2. An Object At Rest


Tarih öncesi dönemde, tek istediği biraz uyumak olan bir dağ ve hiç durmadan keşfeden insan, değişen doğa, gelişen teknoloji… Biraz hüzünleneceğiniz bu kısa animasyon insanlığın farklı dönemlerine de şahitlik ediyor.

3. The Girl and The Fox


En vahşi sayılan ve insanlar tarafından zarar gören hayvanların dahi ölüm-kalım durumlarında nasıl affedici ve koruyucu olabileceğine sevimli ve dokunaklı bir örnek.

4. JumpTrumpRumpBump


Geridönüşüm dünyasında, müzisyen hayvanların kaçak yaşadığını ve küçük bir kızın dedesi Jazz dinlesin diye onlarla işbirliği yaptığını düşünün. Yüzünüzü gülümsetecek, kısacık ve eğlenceli bir animasyon.