ARA
Sayfayı Kaydırın

İstanbul’da Fotoğrafın 5 Vazgeçilmez Mekanı

İster manzara fotoğrafları ister portreler çekin, fotoğraf çekiminde kompozisyon oldukça önemlidir. Kompozisyon kadar önemli olan bir diğer etmen de fotoğrafı çektiğiniz dış mekân. İşte İstanbul’da yaşayan ya da gezmeye gelenler için dış mekan fotoğrafında en ideal 5 lokasyon:

Adalar

Faytonları, bisikletleri, deniz kıyısındaki restoranları ve muhteşem doğasıyla Prens Adaları dış mekan fotoğrafçıları için oldukça ideal. Araba trafiği, egzoz kokusu ve şehrin gürültüsünden uzak bu mekanda doğa ve mimariyi buluşturan fotoğraflar çekebilirsiniz.

Belgrad Ormanı

Eğer doğa fotoğrafçılığıyla ilgileniyorsanız Belgrad Ormanı tam size göre. Farklı bitki ve hayvan türlerini barındıran Belgrad Ormanı İstanbul’un hemen yanı başında fotoğraf meraklılarını bekliyor.

Haydarpaşa Garı

20. yüzyılın başında inşa edilen Haydarpaşa Garı tüm ihtişamıyla dış mekan fotoğrafçılarına şahane fırsatlar sunuyor. Kullanılmayan eski tren vagonları da güzel mizansenler oluşturuyor. Geçtiğimiz yıllarda bir yangın atlatan gar, yavaş yavaş eski haline geri döndürülüyor.

Rahmi M. Koç Sanayi Müzesi

İstanbul’un en iyi müzelerinden biri olan Rahmi M. Koç Müzesi’nde eski model arabalar ve aktif bir tren hattıyla nostaljik fotoğraf çekmek isteyenler için ideal bir ortam oluşturuyor. Haliç kıyısında bulunan bu müzede denizin arka planda olduğu fotoğraflar çekmeniz de mümkün.

Beyoğlu

İstanbul’un en eski yerleşim yerlerinden biri olan Beyoğlu, her sokağında bambaşka güzellikteki binalarıyla sokak fotoğrafçılığı tutkunlarına mükemmel bir alternatif sunuyor.