ARA
Sayfayı Kaydırın

Geçmişe Özlem Duyanlara Vintage Kendin-Yap Fikirleri

Eskileri çok özlüyor ve eski moda objelere hayranlık duyuyorsanız, artık siz de onları evinizde kolay ve pahalı olmayan malzemelerle yapabilirsiniz. İşte içinizdeki nostalji aşığını biraz da olsa mutlu edecek vintage kendin-yap önerileri:

Metal Kapak + Kumaş = Buzdolabı Süsü

Çekmecelerinizde boş boş duran metal şişe kapakları ve küçük parça desenli kumaş ve kağıt parçalarınızı buzdolabı süslerine döndürme vakti geldi. İstediğiniz figürleri kesin, kapakların içine yapıştırın, kapakların arkalarına küçük mıknatıslar yapıştırın ve kuruduktan sonra cilayla parlatın. Yeni buzdolabı süsünüz hazır!

İp Sanatı

Eğer evde kullanmadığınız renkli yünler varsa onları ailenizin bireylerin isimlerinin yazıldığı dekoratif duvar süslerine döndürebilirsiniz. İstediğiniz harf türlerini internetten bulun, tahtanın üzerine geçirin, çivilerle harflerin dış hatlarını belirleyin ve iplerle dokumaya başlayın. Çocuklarınızla yapacağınız harika bir aktivite olabilir!

Tencere Altlıklarından Retro Saat

Mantar tencere altlıklarını retro şekillerde boyayarak dekoratif duvar saatleri elde edebilirsiniz. İhtiyacınız olan tek şey boya, bant ve saat mekanizması. Ne duruyorsunuz, evinizin bir odasını 80’lerden çıkmış gibi döşemek için ilk adımı atın!

Eski Kitap Sayfalarından Güller

Eski kitap sayfalarından dekoratif güller yapabileceğinizi biliyor musunuz? İnternetten modelini indirin, istediğiniz sayfa üzerine çizin ve gülünüze şekil vermeye başlayın. Bu eski görünümlü dekoratif gülleri, ister hediye süsü ister orta sehpanıza farklı bir hava katmak için kullanın.

Kitaplardan Saksılar

Eğer elinizde eski resimli sayfaları olan bir kitap varsa, kitabın içinde açacağız bir geometrik boşluğu farklı süs bitkileriyle doldurarak alternatif süs saksılar oluşturabilirsiniz. Sulama gerektirmeyen yapma bitkiler bu proje çok uygun olacaktır.