Tam Faaliyet Raporu  EN

Kat kat yeşiliz

Garanti Emeklilik olarak, çevresel sürdürülebilirliği tüm faaliyetlerimizin merkezine koyuyoruz. Atıklarımızı ayrıştırıyor, doğal kaynak tüketimini azaltıyor, çevremize iyi bakıyor, doğayı koruyoruz; çünkü doğayı çok önemsiyoruz. Bu bilinç ve farkındalıkla; Türkiye'de ISO 14001 Çevre Yönetim Sistemi belgesini alan ilk bireysel emeklilik ve hayat şirketi olduk.

 

Kat kat lideriz

Bireysel emeklilik katılımcı sayısında bir önceki yıla göre %13,6 büyüme göstererek toplam 1.1 milyon katılımcıya ulaştık. Böylece Türkiye'nin en çok tercih edilen bireysel emeklilik şirketi olduk!

 

Kat kat tavsiye ediliyoruz

Milyonlarca müşterimizin mutluluğunu stratejik değerlerimizin odağına koyduk. Bizim için başarı, kendi deneyimlerinden yola çıkan müşterilerimiz tarafından tavsiye edilmektir dedik. Garanti Emeklilik'i yakınlarına, arkadaşlarına öneren müşterilerimiz sayesinde tavsiye edilme skorumuzu uluslararası bir seviyeye taşıdık.

 

Kat kat gururluyuz

2016 yılında birbirinden değerli birçok ödüle layık görüldük. Her zaman daha "iyi" olma yolunda yürürken aldığımız bu ödüller, çıtamızı her geçen yıl daha yüksek bir noktaya taşıma konusunda bize motivasyon sağlıyor. İşte bu yüzden daha mutluyuz, daha gururluyuz.

 

Kat kat dijitaliz

Dijital dünyada da müşterilerimizin memnuniyetini en yüksek düzeyde tutmayı hedefliyoruz. Cep Şubemiz ile artık müşterilerimiz istedikleri her yerden, diledikleri an ürünlerini takip edip işlemlerini gerçekleştirebiliyor.

YÖNETİM KURULU BAŞKANI'NIN MESAJI

Sektörünün en çok tercih edileni: Garanti Emeklilik

Bireysel emeklilik sistemi 2016 yılında 6,6 milyonu aşkın katılımcıya ve devlet katkısı dahil 61 milyar TL fon büyüklüğüne ulaştı. 13 yılda iyice olgunlaşan sektörde, yılı lider olarak tamamlayan Garanti Emeklilik, 1,1 milyon katılımcısının 9,5 milyar TL'lik birikimini emeklilik dönemleri için değerlendiriyor.

Bir diğer faaliyet alanımız olan hayat sigortalarında ise; yıl sonu prim üretimimizi geçen seneye göre %25 artırarak 410 milyon TL'ye yükselttik. İş kollarımızdaki verimli çalışmalarımızın karşılığı finansal sonuçlarımıza da yansıdı. 6 yıldır üst üste sektörün en kârlı şirketi olan Garanti Emeklilik, bu yıl da 246 milyon TL net kâr ile sektörün en kârlı şirketi olma unvanını elinden bırakmadı.

GENEL MÜDÜR'ÜN MESAJI

Sürdürülebilirlik yolcuğumuz devam ediyor

Çevresel, ekonomik ve sosyal sürdürülebilirliğin sağlanmasının ülkemizin geleceğine atılacak önemli bir adım olduğuna inanıyor ve bu konuda duyduğumuz sorumlulukla faaliyetlerimizi gerçekleştirmek için var gücümüzle çalışıyoruz. Bu kapsamda; 2016 yılında kurduğumuz Çevre ve İş Sağlığı ve Güvenliği Yönetim Sistemlerimiz, Alman bağımsız denetim kuruluşu TÜV-SÜD tarafından gerçekleştirilen denetimlerin ardından "ISO 14001 Çevre Yönetim Sistemi" ve "OHSAS 18001 İş Sağlığı ve İş Güvenliği Yönetim Sistemi" sertifikalarıyla belgelendirildi.

Sektörümüzde bu iki belgeye sahip olan ilk ve tek bireysel emeklilik ve hayat şirketi olmanın gururunu yaşıyor; taraf olduğumuz uluslararası ilkeler çerçevesinde insan hakları, çalışan hakları, müşterilerimiz ve temas ettiğimiz tüm paydaşlarımız ile çevre ve yolsuzlukla mücadele konularındaki öncü çalışmalarımızla sektörümüze ilham vermeye devam ediyoruz.

FİNANSAL GÖSTERGELER

Bireysel emeklilik ve hayat sigortacılığında hızlı büyüme

SÜRDÜRÜLEBİLİRLİK YAKLAŞIMI VE POLİTİKA

Topluma ve çevreye sürekli değer katmak

Sürdürülebilirlik Yaklaşımı

Garanti Emeklilik, "bugünün ihtiyaçlarını gelecek nesillerin ihtiyaçlarını tehlikeye atmadan temin etmek" olarak tanımlanabilecek "Sürdürülebilirlik" konusunda önemli adımlar atıyor; çalışanlarına, hissedarlarına, topluma ve çevreye kattığı değeri sürekli ve belirgin şekilde artırma hedefi ile faaliyetlerini sorumlu bir şekilde gerçekleştirmenin önemini kabul ediyor.

Politika ve İlkeler

Garanti Emeklilik, ana hissedarı Garanti Bankası'nın ortaya koyduğu ilkelerden yola çıkarak; Avrupa'nın en iyi "Bireysel Emeklilik ve Hayat Şirketi" olmak vizyonunu, toplumu, ekonomiyi ve çevreyi besleyecek, evrensel ölçüde kabul görmüş değerler doğrultusunda desteklemeyi kurumsal sorumluluk olarak nitelendiriyor. Taraf olduğu uluslararası ilkeler çerçevesinde insan hakları, çalışan hakları, müşterileri ve temas ettiği tüm paydaşları ile çevre ve yolsuzlukla mücadele konularındaki çalışmaların önemini kabul ediyor; öncü çalışmalarla sektörüne ilham vermeyi hedefliyor.

Garanti Emeklilik ve Hayat üzerine

Garanti Emeklilik ve Hayat Anonim Şirketi, 24 Temmuz 1992 tarihinde "AGF Garanti Hayat Sigorta Anonim Şirketi" ismiyle hayat sigortacılığı faaliyetlerine başlamıştır. Şirket'in unvanı 18 Mayıs 1999'da "Garanti Hayat Sigorta Anonim Şirketi" olarak değişmiştir.

Faaliyetlerine bireysel emekliliği de ekleme kararının ardından, 14 Kasım 2002'de, bu dönüşüm için başvuruda bulunulmuş ve Şirket'in unvanı önce "Garanti Emeklilik Anonim Şirketi", sonrasında ise "Garanti Emeklilik ve Hayat Anonim Şirketi" olarak değişmiştir.

Garanti Emeklilik ve Hayat Anonim Şirketi'nin emeklilik yatırım fonlarını kurması, 28 Haziran 2003 tarihinde alınan Yönetim Kurulu kararı ve Sermaye Piyasası Kurulu'ndan alınan izin sonucunda, 28 Haziran 2003 tarihinde gerçekleşmiştir.

Üst Yönetim

Burak Ali Göçer (1)
Genel Müdür
K. Çağlayan Bakaçhan (2)
Genel Müdür Yardımcısı
Kaan Günay (3)
Genel Müdür Yardımcısı
Ahmet Karaman (4)
Genel Müdür Yardımcısı
E. Yasemen Köne (5)
Genel Müdür Yardımcısı
Cemşit Türker (6)
Genel Müdür Yardımcısı