Ödüller

Garanti Emeklilik, İnsan Kaynakları alanında dünyadaki tek uluslararası kalite standardı olan ve çalışanına en iyi yatırımı yapan şirketlerin almaya hak kazandığı en büyük sertifikanın verildiği Inverstors in People'da (IiP) Gold sertifikaya layık görülmüştür.

ARC (Annual Report Competition)

Garanti Emeklilik 2014 Faaliyet Raporu, iletişim alanında mükemmellik standartlarını belirleyen Amerikan kuruluşu MerComm'un gerçekleştirdiği ve faaliyet raporlarının Oscar'ı sayılan ARC (Annual Report Competition) Ödülleri'nde, sigortacılık alanında "Non-Traditional Annual Report" ve "Interior Design" kategorilerinde iki Bronz Ödül'e layık görülmüştür.

IMI Conferences

IMI Conferences tarafından bu yıl 10.'su düzenlenen Türkiye Çağrı Merkezi Ödülleri'nde Garanti Emeklilik "En İyi Çağrı Merkezi Ödülü"ne layık görülmüştür.

12 farklı kategori bulunan yarışmada Garanti Emeklilik Çağrı Merkezi ekibi, "250'den az koltuklu Çağrı Merkezi" kategorisinde en iyi ödülü almaya hak kazanarak "Türkiye'nin En İyi Çağrı Merkezi" olmuştur.

Investors in People

Garanti Emeklilik, İnsan Kaynakları alanında dünyadaki tek uluslararası kalite standardı olan ve çalışanına en iyi yatırımı yapan şirketlerin almaya hak kazandığı en büyük sertifikanın verildiği Inverstors in People'da (IiP) Gold sertifikaya layık görülmüştür.

Ekim 2013'te sektörde bir ilke imza atarak "Investors in People" (IiP) çerçevesinde "Gümüş Ödül"e layık görülen şirket, Kasım 2015'te bu başarıyı bir adım yukarıya taşıyarak "Altın Ödül" almaya hak kazanmıştır.

Tüm dünyada 1.101, Türkiye'de ise biri Garanti Bankası olmak üzere yalnızca 3 firmada Gold sertifika bulunmaktadır.

Garanti Emeklilik Müşteri Hizmetleri ekibi, iş dünyasının uluslararası arenada en prestijli ödül organizasyonlarından Stevie Awards'ta Müşteri Hizmetleri alanında bir Altın, bir de Gümüş ödüle layık görülmüştür.

LACP (League of American Communications Professionals)

Garanti Emeklilik 2014 Faaliyet Raporu, League of American Communications Professionals tarafından düzenlenen LACP Vision Awards'ta Silver Ödül'e layık görülmüştür.

Sigortacılık kategorisinde yarışan tüm global raporlar arasında Silver Ödül almaya hak kazanan rapor aynı zamanda tüm kategorilerde, Türkiye'nin en iyi 20 faaliyet raporu arasında yerini almıştır.

Stevie International Business Awards

Garanti Emeklilik, iş dünyasının uluslararası arenada en prestijli ödül organizasyonlarından Stevie Awards'ta Müşteri Hizmetleri alanında bir Altın, bir de Gümüş ödüle layık görülmüştür.

2002 yılından bu yana düzenlenen dünyanın dört bir tarafından 200'ün üzerinde yöneticinin yer aldığı jürinin oylarıyla değerlendirilen Garanti Emeklilik, Müşteri Hizmetleri ekibi ile Bankacılık, Finansal Servisler ve Sigortacılık sektöründe "Yılın Müşteri Hizmetleri Takımı" kategorisinde Altın Ödül, "Yılın Müşteri Hizmetleri Birimi" kategorisinde de Gümüş Ödül almaya hak kazanmıştır.

TKYD Kurumsal Yönetim Ödülleri

Garanti Emeklilik, "TKYD Kurumsal Yönetim Ödülleri"nde Kurumsal Yönetim İlkelerine uyum konusunda 9,07 notu ile tescil edilerek halka açık olmayan kuruluşlar kategorisinde "Kurumsal Yönetim Derecelendirme Notu En Yüksek Kuruluş" seçilmiştir.

Türkiye'nin En Beğenilen Şirketleri Ödülü

Garanti Emeklilik, Capital dergisi tarafından gerçekleştirilen "Türkiye'nin En Beğenilen Şirketleri" araştırmasında 2015 yılının "En Beğenilen Bireysel Emeklilik Şirketi" seçilmiştir.