Kurumsal İletişim Faaliyetleri

Deniz Güney

Kurumsal İletişim ve Dijital Pazarlama

"Garanti Emeklilik, dünyanın en büyük gönüllü kurumsal sorumluluk girişimi olan "Birleşmiş Milletler Küresel İlkeler Sözleşmesi"ni imzaladı."

 

Her zaman yanınızdayız!

Garanti Emeklilik ve Hayat, tüm çalışmalarında olduğu gibi iletişim faaliyetlerinde de müşteri merkezli yaklaşımını sürdürmüştür. Şirket, "Her Zaman Yanınızdayız" konsepti kapsamındaki çalışmalarını ağırlıklı olarak radyo, gazete, dergi ve outdoor mecralarında gerçekleştirmiştir.

Hobi Kulüpleri'ne katılım sayısı 30.000'i aştı.

2008 yılında hayata geçirilen Hobi Kulüpleri projesi 7. yılını geride bırakmıştır.

18 farklı kulüp kapsamında, üyelerini hobi sahibi yaparken aynı zamanda sosyalleşmelerini de sağlayan Hobi Kulüpleri, kurulduğu günden bugüne kadar 2.500 farklı hobi etkinliği gerçekleştirmiştir. Üyelerine özel olarak düzenlediği etkinliklere 2008 yılından beri 30.000'i aşkın Garanti Emeklilik müşterisi katılmıştır.

Garanti Emeklilik İnternet Şubesi yeni yüzü ve yepyeni özellikleriyle her zaman yanınızda!

Dijital dünyada da müşteri odaklı bir yaklaşım benimseyen Garanti Emeklilik, son dijital trendleri ve müşterilerinin ihtiyaçlarını dikkate alarak internet şubesini yenilemiştir. Tüm desktop ve mobil cihazlardan giriş yapılabilecek şekilde responsive olarak dizayn edilen internet şubesiyle Garanti Emeklilik; masaüstünde, cepte ve tablette de müşterilerinin yanında yer almaktadır. İçerdiği özelliklerle ve yepyeni gösterimlerle sektörde pek çok ilke imza atan internet şubesine Garanti Emeklilik parolasıyla giriş yapabilmenin yanı sıra artık Garanti Bankası müşteri bilgileriyle de giriş yapmak mümkündür.

Instagram, Twitter ve Periscope'ta varız.

2011 yılından itibaren Facebook sayfası üzerinden takipçileriyle sıcak bir iletişim kuran Garanti Emeklilik, 2015'te sadece Facebook üzerinden başvurulabilen avantajlı bireysel emeklilik planı "Sosyal BES"le, potansiyel müşterilerine yeni bir kanaldan daha hizmet vermeye başlamıştır.

Garanti Emeklilik, Instagram hesabını açarak sosyal medyadaki iletişim kanallarına bir yenisini daha eklemiştir. Özellikle Hobi Kulüpleri etkinlikleri bu mecradan tanıtılırken, Instagram mecrasının doğasına uygun bir iletişim stratejisi ile samimi ve etkin bir iletişim sürdürülmektedir.

Sektörde bir ilki gerçekleştirerek, Twitter söyleşilerini hayata geçiren Şirket, bu söyleşiler ile bireysel emeklilik, hayat sigortaları ve Hobi Kulüpleri gibi konularda Twitter üzerinden gelen soruları yanıtlamaktadır.

Dijital trendleri yakından takip eden ve farklı hedef kitlelere onlara uygun kanallardan ulaşmayı hedefleyen Garanti Emeklilik, sektörde ilk Periscope yayınını gerçekleştiren şirket olmuştur. Hobi Kulüpleri projesi kapsamındaki program ortaklarıyla; yemek, yelken gibi hobi etkinliklerini canlı yayınlayan ve uzman eğitmenlerin görüşlerini bu platformdan ileten Garanti Emeklilik, iletişimini yeni mecralardan sürdürmeye devam etmektedir.

 

Kurumsal Sosyal Sorumluluk ve Sürdürülebilirlik

Garanti Emeklilik sürdürülebilirlik faaliyetleri kapsamındaki ilk adımını, dünyanın en büyük gönüllü kurumsal sorumluluk girişimi olan "Birleşmiş Milletler Küresel İlkeler Sözleşmesi"ni imzalayarak atmıştır.

 

Kurumsal Sosyal Sorumluluk Projeleri

Tüm faaliyetlerinde sosyal sorumluluk bilinciyle hareket eden ve bunu yönetim anlayışının vazgeçilmez bir unsuru olarak kabul eden Garanti Emeklilik, 2015 yılında da çocuk eğitimi ve sağlığı konularında birçok etkinliğe imza atmıştır.

İşimiz Okumak

İşimiz Okumak projesi 5. yılını geride bıraktı.

Garanti Emeklilik ve Hayat'ın İstanbul İl Milli Eğitim Müdürlüğü ve Boğaziçi Üniversitesi iş birliği ile İstanbul'da çeşitli iş yerlerinde okul saatleri dışında para kazanmak amacıyla çalışan ve çalıştırılan ortaokul öğrencilerini çalıştıkları iş yerlerinden koparıp okullarına döndürmeye yönelik yürüttüğü "İşimiz Okumak" projesi 5. yılını tamamlamıştır. 2015 yılında yine İstanbul'da belirlenen 8 ilçedeki toplam 14 okulda İşimiz Okumak projesini sürdüren Şirket, 1.500 öğrenci ve velisi ile çalışarak ulaştığı toplam öğrenci sayısını 5.500'e yükseltmiştir.

Yıl boyunca öğrencilere verilen akademik ders desteği ve gerçekleştirilen sosyal etkinlikler ile öğrencilerin okul ile bağlarının güçlendirilmesi, başarı oranlarının artırılması ve çocukların iş yerlerinden uzaklaştırılıp tamamen okullarına döndürülmesi hedeflenmiştir.

Çocuk işçiliğini önleme ve durdurmaya yönelik çalışmalarda, en önemli unsurun "Aile" olduğunu deneyimleyen Garanti Emeklilik, geçtiğimiz yıl çalışmaları arasına kattığı "Aile ve Çocuk İletişimi Seminerleri"ne bu yıl da devam etmiştir.

2015 yılı boyunca 300 Garanti Emeklilik gönüllüsü, projedeki aktif katılımları ve destekleri ile İşimiz Okumak'a destek vermiştir.

5 yılı aşkın süredir devam eden proje kapsamında, 700 çalışan çocuğun tamamen okullarına dönmesi sağlanmıştır.

Destek Verdiğimiz Diğer Projeler

Toplum Gönüllüleri Vakfı iş birliği ile çocukların eğitim ve kişisel gelişimlerine destek vermeye devam ediyoruz.

2006 yılından beri Toplum Gönüllüleri Vakfı'nın çocukların eğitimi ve kişisel gelişimine yönelik faaliyetlerine destek veren Garanti Emeklilik, maddi yetersizlikler nedeniyle eğitim hakkından mahrum kalan öğrencilere yönelik gerçekleştirilen çalışmalara 2015 yılı boyunca da katkı sağlamayı sürdürmüştür.

"Gezici Sağlık Hizmetleri" ile çocuklar ücretsiz sağlık hizmetlerinden faydalanmaktadır.

Garanti Emeklilik, Ayhan Şahenk Vakfı liderliğinde yürütülen Gezici Sağlık Hizmetleri projesi kapsamında, genel sağlık ve çocuk sağlığı konularındaki vakıf faaliyetlerine 2015 yılında da katkı sağlamıştır.

Sürdürülebilirlik Faaliyetleri

Kurulduğu günden bu yana sosyal sorumluluk bilinciyle hareket eden bir kurum olan Garanti Emeklilik, bugüne kadar, topluma fayda sağlayan birçok projeyi desteklemiş ve hayata geçirmiştir.

Bu bilinç ve farkındalıkla Garanti Emeklilik, "bugünün ihtiyaçlarını gelecek nesillerin ihtiyaçlarını tehlikeye atmadan temin etmek"' olarak tanımlanan "Sürdürülebilirlik" konusundaki faaliyetlerini, çalışmaları ve prensipleri arasına katmıştır.

Birleşmiş Milletler Küresel İlkeler Sözleşmesi'ne imza atılmıştır.

Garanti Emeklilik sürdürülebilirlik faaliyetleri kapsamındaki ilk adımını, dünyanın en büyük gönüllü kurumsal sorumluluk girişimi olan "Birleşmiş Milletler Küresel İlkeler Sözleşmesi"ni imzalayarak atmıştır. Garanti Emeklilik bu sözleşme ile; insan hakları, çalışma koşulları, çevre ve yolsuzlukla mücadele konularında küresel düzeyde kabul görmüş ilkeleri yerine getirmeyi taahhüt etmiş oldu ve konuyla ilgili çalışmalara başlamıştır.

Garanti Emeklilik sektörde bir ilki gerçekleştirerek "Birleşmiş Milletler Kadınların Güçlenmesi Prensipleri"ni imzalamıştır.

Sürdürülebilirlik kapsamında bir diğer önemli adımını ise sektörde bir ilki daha gerçekleştirerek, Eylül ayında "Birleşmiş Milletler Kadınların Güçlenmesi Prensipleri"ni imzalayarak atmıştır. Bu prensiplerin imzalanması ile birlikte, cinsiyet eşitliğinde gelişme sağlanması, kadının toplumda, iş hayatında ve ekonomik hayatta güçlenmesi çalışmalarına başlamıştır.