Garanti Emeklilik ve Hayat Üzerine

Garanti Emeklilik ve Hayat, insana öncelik veren anlayışı ve müşterilerinin ihtiyaçlarına özel geliştirdiği hizmetleriyle bugüne dek sektörde pek çok ilkin öncüsü olmuştur.

 

Enerjik ve müşteri odaklı ekibi sayesinde sahip olduğu başarının sürdürülebilirliğine önem veren Garanti Emeklilik ve Hayat, bu yaklaşımıyla sektörün en güçlü oyuncularından biri konumundadır.

Garanti Emeklilik ve Hayat Anonim Şirketi, 24 Temmuz 1992 tarihinde "AGF Garanti Hayat Sigorta Anonim Şirketi" ismiyle hayat sigortacılığı faaliyetlerine başlamıştır.

Şirket'in unvanı 18 Mayıs 1999'da "Garanti Hayat Sigorta Anonim Şirketi" olarak değişmiştir.

Faaliyetlerine bireysel emekliliği de ekleme kararının ardından, 14 Kasım 2002'de, bu dönüşüm için başvuruda bulunulmuş ve Şirket'in unvanı önce "Garanti Emeklilik Anonim Şirketi", sonrasında ise "Garanti Emeklilik ve Hayat Anonim Şirketi" olarak değişmiştir. Garanti Emeklilik ve Hayat Anonim Şirketi'nin emeklilik yatırım fonlarını kurması, 28 Haziran 2003 tarihinde alınan Yönetim Kurulu kararı ve Sermaye Piyasası Kurulu'ndan alınan izin sonucunda, 28 Haziran 2003 tarihinde gerçekleşmiştir.

Şirket'in çıkarılmış sermayesinin %15'i 21 Haziran 2007 itibarıyla Achmea B.V.'ye 100 milyon avro satış bedeliyle devredilmiştir.

Enerjik ve müşteri odaklı ekibi sayesinde sahip olduğu başarının sürdürülebilirliğine önem veren Garanti Emeklilik ve Hayat, bu yaklaşımıyla sektörün en güçlü oyuncularından biri konumundadır.Şirket, müşteri memnuniyetini ön planda tutarak geliştirdiği ürün ve hizmetleri, ortaya çıkan ihtiyaçlara hızla ayak uyduran dinamizmi, değişen koşullar karşısındaki istikrarlı duruşuyla Türkiye'nin bireysel emeklilik ve hayat sigortacılığı sektörlerine değer katmaktadır. Garanti Emeklilik ve Hayat, müşterilerinin her zaman yanlarında olmayı ve onlara mutlu ve güvenli bir gelecek sunmayı hedefleyen bir şirket olarak bugüne dek sektörde pek çok ilkin öncüsü olmuştur. Mutlu müşterileri, mutlu çalışanların yarattığına inanan Garanti Emeklilik ve Hayat, çalışan memnuniyetini oldukça önemsemekte ve bu alanda birçok faaliyet göstermektedir. Bu faaliyetlerini Kasım ayında, uluslararası alandaki tek insan kaynakları kalite standardı olan Investor in People'da layık görüldüğü "Altın" ödülle taçlandırmıştır. Şirket, banka sigortacılığındaki birikimi ve ismini zirveye taşıyan finansal üstünlükleriyle faaliyet gösterdiği iki branşta da diğer şirketler için örnek teşkil etmeye devam etmektedir.