%15-30 İndirim

Hakkında

21 yıllık geçmişe sahip MEDYALAND YAYINCILIK VE KÜLTÜR HİZMETLERİ bu süre içerisinde 2006 yılına kadar NEWSWEEK DERGİSİ Türkiye Satış Temsilciliğini yapmakla birlikte yayın sektöründe seyahat ve kültür konularında yayınlanan prestij kitaplara ve sektörel dergilere yayıncı ve editörlük olarak imza atmıştır.

2004 yılında 17 yıl boyunca profesyonel fotoğrafçılık yapan Yelda Baler tarafından Fotoğraf Eğitimleri ve Atölyeler olarak başlatılan çalışmalar 2008 yılında resmi kimliğe bürünmüştür. Bu tarihten itibaren ZAYENDE TRAVEL AGENCY adı altında hem konusunda son derece yetkin fotoğrafçılar hem de rehber ve sanat tarihçilerle birlikte ekip ruhu taşıyarak farklı bakış açısıyla sağlam bir yolda ilerlemektedir.

ZAYENDE doğu yolculuklarımızın önemli duraklarından biri olan İsfahan'da kentin ortasından geçen nehrin adı. Kendi kaynağından beslenen, hiç bir eklentisi olmayan uzun bir nehir; kentin süsü, can damarı, neşesi. Zayende, “ana” demek, “güzellik doğuran” demek. Diliyoruz hepimize güzellikler doğurur.

2008 yılında kurulmasına rağmen fikir olarak çok daha eski tarihlere gidiyor. Yollarda olmayı seven insanların uzun yıllar içinde oluşturduğu ve bugünlere kadar gelen bir fikir. Birbirlerini yollarda tanıyan yol dostlarının aynı hedefe yürürken buluştuğu yer Zayende Travel.

Ekibimizin ortak paydası, sadece gezdirmeyi değil gezmeyi de sevmesi. Hatta bununla kalmayıp yazıyor, fotoğraflıyor, çeşitli eğitim ve seminerlerle gördüklerini ve öğrendiklerini paylaşıyorlar. Sadece profesyonel denemeyecek bir yaklaşımla, önderlik değil eşlik ederek katılımcılarla beraber bir 'yolculuk' kurguluyorlar. Yolculuk öncesi hazırlıkta olduğu gibi sonrasında da paylaşımlarla bu kurgunun zenginleşmesini sağlıyorlar.

Aslında gidilen yollar aynı, farklı olan yolcular. Her yolcunun farklı beğenileri, değişik zevkleri, beklentileri var. Aynı anda, aynı yerde başka yönlere bakabiliyorlar. Bu bakışları yakalamak kaldı bize. Ve ne güzel ki kimse kendine saklamadı, paylaşarak, bir yolda birçok yolculuk yaptık.
Kalıplar içine sıkışmamış, katkılarla değişen, gelişmeye ve yenilenmeye açık, gittiği yeri tüketmeyip üretimine katkıda bulunan, doğanın ve çevrenin insan yaşamındaki önemini bilen, uygun zamanda uygun yerde olan, sadece sunulan 'turizm' ile yetinmeyip kültürlere karışan yolculuklar için yola çıktık.

Amacımız, çevreye, insana, kültüre duyarlı olmayı ilke edinerek, ayrıntıların farkına varmak ve bu farkındalığın yaşama güzellik katmasını sağlamak. Zayende'de yolculuk; gezip yaşamak demektir. Gidip, görmek değil. Gidilen yerler sadece tatil alternatifi olarak değerlendirilmez. Tozuna, toprağına, kültürüne bulaşılır, lezzetleri tadılır, insanıyla tanışılır. Hatıra fotoğraflarına sığmayan anılarla dönmektir amaç. Bize sadece rotayı belirlemek kalır, yolculuk yolcunun işidir.
Gezilerde oluşan dostluklarımızı sürdürmek, birikim ve üretimlerimizi paylaşmak için bir atölyemiz var. Farklı amaçlara uygun tasarladığımız bu atölyede eğitimler, seminerler, söyleşiler, fotoğraf ve film gösterimleri düzenliyoruz.

Şirketlerin talepleri doğrultusunda çalışma ekiplerinin verimini ve kişisel gelişimlerini artırmak amacıyla gezilerin yanında kent kültürü, sanat tarihi, arkeoloji, fotoğraf eğitimleri, yaratıcılık ve etkileşim atölyeleri de yapıyoruz.

Gerek yolculuklarımız, gerekse atölyemiz, hayata yeniden bakabilmek üzerine kurulu. Modern yaşamlarda en çok şikâyet edilen ne varsa, onlara alternatif bir pencere aralayıp, birbirimize ve hayata yeni katkılarda bulunuyoruz. Zayende'nin bünyesinde birlikte 'yaşama alanı' yaratma, farklı bakış açıları kazandırma üzerine kurulu programlar yer alıyor.

Foto Galeri

Harita