%17-27 İndirim

Hakkında

Yediğiniz Besinler Sizi Hasta Ediyor Olabilir mi?

Yediğimiz ve sağlıklı olduğunu düşündüğümüz birçok besin, vücudumuzda olumsuz etkiler yaratıyor olabilir. Örneğin çok sağlıklı olduğunu düşündüğümüz bir yumurta eğer vücudumuz tarafından sindirilemiyor ise, vücudumuz bu yumurtanın içindeki proteinlere karşı tepki vermeye başlar. Bu olumsuz etki "Gıda intoleransı" olarak adlandırılır ve vücutta kilo almadan, birçok kronik rahatsızlığa kadar olumsuz etkilere yol açar.
Gıda İntoleransı, şişmanlık, kilo verememe, migren, akne, nedeni bilinmeyen ödem, gaz, şişkinlik, kronik yorgunluk, kabızlık, cilt problemleri (örn. sivilceler, kaşıntı nörodermatit, kronik egzama vs.), romatizmal hastalıklar, astım, ishal , mide krampları, depresyon, uyku bozuklukları, baş ağrısı, solunum yolu hastalıkları, kronik farenjit, sürekli nezle olma, ağızda yaralar, epigastrik ağrılar, crohn hastalığı, irritabl bağırsak sendromu, sık gribe yakalanma, kronik burun akıntısı, OSB (otistik spektrum bozukluğu), sedef hastalığı, nörodermatit, ürtiker... gibi birçok hastalığa yol açabilir.

Pinner Testi Nedir?

York Testi, hangi gıda veya gıdalara karşı intoleransınız olduğunu hemen öğrenebileceğiniz bir kan testidir. Yorktest şirketi, parmak ucunuzdan alacağımız birkaç damla kanı inceleyerek, vücudunuzun hangi besinlere karşı intoleransı olduğunu tespit eder ve testin neticesine göre uygulamanız gereken 'kişisel' beslenme planı oluşturmanıza yardımcı olur. Yorktest, Türkiye' de en çok tüketilen gıdalar üzerinde 2 hafta süren çok detaylı bir laboratuvar çalışması yaparak
intoleransınızı nokta atışı ile tespit eder.

Kilo Problemi ve Pinnertest

Kişilerin metabolizmaları farklı olduğu için, her kişinin metabolizmasına zarar verebilecek gıdalar da farklı olabilir. Bu gıdaları vücut virüs, bakteri gibi yabancı bir madde olarak algıladığı için, bağışıklık sistemini devreye sokar ve metabolizmayı yavaşlatabilir, neticesinde de kilo verememe ya da verilen kilonun hemen geri alınması gibi sonuçlarla karşılaşılabilinir. Yorktest ile metabolizmaya zarar veren gıdalar tespit edilir ve belli sürelerde bu gıdalar beslenme planından çıkarılarak metabolizmanın hızlanması sağlanır. Bu sayede vücut hızla yağ yakar ve zararlı besinlerden uzak durularak kilo verme söz konusu olur.

PinnerTest teknolojisi neden diğer test metotlarının kullandığı teknolojilerden farklı?

Gıda intoleransı testleri teknolojinin ilerlemesi ile sürekli gelişti. Eskiden klasik Elisa metodu ile yapılan testler, günümüzde microchipler ile yapılan, bilgisayar kontrollü analiz sistemleri ile son derece hassaslaştı. Bu teknolojilerde şu an dünyada en gelişmiş metot Pinnertest'in kullandığı MicroArray+ metodudur. Gıda intoleransı testi sonuçları kişinin yaşam kalitesi üzerinde çok etkilidir. Bu sebeple sonuçların son derece hassas ve doğru olması o kişiyi gereksiz yere belli gıdalardan mahrum bırakmamış olur. Eski teknoloji testlerde çoğu zaman intolerans olan gıdaların yanında intolerans olmayan sonuçlar da çıkabilmekteydi. Ancak ilerleyen teknoloji ile gıda intoleransı testlerinin tekrar doğrulana bilirlik (aynı kişiden farklı zamanlarda aynı sonucu alma) yüzdesi %90'ların üzerine çıkmıştır

Pinner Testi Nasıl Yapılır?

İstanbul dışında iseniz, Pinner Test'in tam 17 ilde evinize kadar hizmet veren mobil ekiplerinden faydalanarak testimizi yaptırabilirsiniz.

Foto Galeri

Harita